İmplant Tedavisinde Kemik Tozu Kullanımı

Diş kaybının olduğu alanlara diş ekimi yapılarak uygulanan implant tedavisi, özellikle uygulama alanı ve metotları olarak oldukça önemli bir konuyu oluşturuyor. Temel anlamda incelendiğinde, diş eti ve çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökünün üst bölümüne diş protezi yerleştirilmesi işlemini içeren implant tedavisinde, kişinin çene kemiğinin sağlamlığı ve gücü oldukça önemli olmakta.

Bu bağlamda, kimi hastaların çene kemiklerindeki kemik yoğunluğunun azlığı ya da kemik kaybı ise söz konusu tedavi yöntemini imkânsız kılıyor. Bu nedenle de, son zamanlarda günceme gelen İmplant Tedavisinde Kemik Tozu Kullanımı tekniği oldukça önemli.

İmplant Tedavisinde Kemik Tozu Dönemi

İmplant tedavilerine başlanmadan önce, belli başlı tetkikler elbette ki yapılmaktadır. Bu tetkiklerin içinde, çene kemiğinin yoğunluğu ve kemik kaybı olup olmaması da büyük önem arz eder. Bu noktada, diş hekimlerinin uygun çene kemiği olmayanlara implant yapamadıkları, çünkü yapay kökün çakılması gereken uygun kemiğin bu tip hastalarda bulunmadığı büyük bir handikaptı. Fakat artık, kemik tozu kullanımı ile oluşturulan uygun yoğunluklu çene kemiklerine implant tedavisi uygulamak mümkün oluyor.

Kemik tozunun çeşitli karışımlar sonucunda yoğunluğu yetersiz bölgelere uygulanması ile elde edilen %99 canlılık oranına sahip yeni kemiklere, rahatlıkla implant diş kökü yerleştirilebiliyor. En nihayetinde ise sağlam bir dişe sahip olan hastalar, hem estetik hem de sağlık yönünden başarılı bir operasyonu atlatmış oluyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz