İmplant Tedavisi, başlı başına bir cerrahi operasyondur. Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, bu uygulamada da çeşitli kesme ya da kanama durumları ortaya çıkacaktır. İyileşmenin tamamen sağlanabilmesi, daha acısız bir tedavi süreci yaşanması için, implant tedavisi sonrasında diş hekimi uzmanları bir takım antibiyotik ürünleri hastaya yazabilirler.

Yani İmplant Tedavisi Süreci bitse bile, sonrasındaki bakım ve kontrol aşamasında hastanın içinde bulunduğu durum, yara ya da kanama koşulları ve hatta diş hekiminin programı gereği bir takım antibiyotik ilaçlar kullanılabilir. Kullanımı değişkenlik gösteren bu ilaçlar, implant ameliyatı ve antibiyotik kullanımı konusunu ortaya çıkartır.

İmplant Tedavisi Sonrası Antibiyotik Kullanımı

İmplant Tedavisi ‘nin ardından ortaya konan bir takım ilaç reçeteleri, elbette ki bazı antibiyotik ilaçları da içerebilir. Çünkü bu ilaçlar, özellikle tedavi sonrası süreçte hastaya oldukça yardımcı olmaktadır. Ancak hangi tip antibiyotik ilacın ne kadarlık kullanılacağı ile ilgili net ya da kesin bir durum yoktur. Bu ilaç kullanımı, doğrudan hastanın durumu, operasyon bölgesinin durumu, diş hekiminin görüşleri ve diğer sebepler temel alınarak ortaya çıkmaktadır.

Sağlıklı bir tedavi sürecinin bütünü ile gerçekleşebilmesi için cerrahi operasyon sonrasındaki iyileşme adımlarında, hastalar kesinlikle diş hekimlerinin verdiği reçetelere ve tavsiyelere uymalıdırlar. Eğer bu tavsiye ya da reçetelerde antibiyotik varsa, bu ilaçlar da muhakkak alınmalı ve aksatılmadan kullanılmalıdırlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz