ağız ve diş sağlığı

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ve akşam yatmadan önce günde iki kez dişlerimizi fırçalamamız sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmamız açısından son derece önemlidir.  Fakat dişlerimizi fırçalarken dikkat etmemiz gereken asıl şey doğru diş fırçalama işlemi yapmaktır.

Bu yüzden seçtiğimiz diş fırçası da çok önemlidir. Kaliteli bir diş fırçası ağızda her yere rahatlıkla ulaşmalıdır. Orta sertlikte kıl özelliği olan diş fırçaları önerilmektedir.  Ve üç ay ayda bir diş fırçaları yenisi ile değiştirilmelidir. Kullanacağımız diş macununu dikkatli seçmemiz gerekiyor.

Dişlerimizi düzenli bir şekilde alt çeneyi ayrı üst çeneyi ayrı biçimde fırçalamak gerekir. Fırçalama yaparken çok fazla bastırılmamalıdır. Aksi takdirde dişlerde yıpranmaya neden olur. Diş fırçalama zamanı ortalama üç- dört dakikadır. 

Ağız ve Diş Sağlığına Önem Vermek Gerekiyor

Günümüzde birçok insan ağız ve diş sağlığıyla ilgili olarak herhangi bir diş ağrısı ile karşılaşmadıkları sürece diş hekimlerine gidip rutin kontrollerini yaptırma konusunda bir hayli eksik olup böyle bir şeye ihtiyaç duymamaktadırlar. Ağız ve diş sağlığını bir yaşam kültürü haline getirip sistemli olarak bakım ve kontrollerini yaptırmak bireyler açısından uzun dönemde çok fazla diş problemleri ile karşılaşmalarını önleyecektir.

Sağlıklı dişler sağlıklı bir vücudun oluşmasında çok büyük katkıya sahip olmakla birlikte kişiye toplum içinde rahat bir gülümseme olanağı da sağlamış olur. İyi bir ağız ve diş sağlığı merkezi bireyleri bu konuda eğiterek en son teknoloji ile maksimum seviyede müşteri memnuniyetini sağlayarak bireye diş sağlığı konusunda alışkanlıklar kazandırıp en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamalıdır.

En yakın zamanda ve en yakın ağız ve diş sağlığı merkezi ‘ne gidip kontrollerinizi yaptırıp sağlıklı dişlerinizle sağlıklı bir gülümsemeye kavuşmanız temennisiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz